NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

www.fulloyunindir.benimforum.net

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Iron Maiden(favori grubum)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Iron Maiden(favori grubum) Empty
MesajKonu: Iron Maiden(favori grubum)   Iron Maiden(favori grubum) Icon_minitime28/7/2009, 11:35

Ülke : İngiltere
Tür : N.W.O.B.H.M
Firma : EMI Records
Resmi Sitesi: http://www.ironmaiden.com
Elemanlar :
Vocal : Bruce Dickinson
Gitar : Janick Gers
Bas Gitar & Klavye Steve Harris
Bateri : Nicko McBrain
Gitar : Dave Murray
Gitar : Adrian Smith

Albümler

1980 - Iron Maiden
1981 - Killers
1982 - Number Of The Beast
1983 - Piece Of Mind
1984 - Powerslave
1985 - Live After Death
1986 - Somewhere In Time
1988 - Seventh Son Of A Seventh Son
1990 - No Prayer For The Dying
1992 - Fear Of The Dark
1993 - A Real Live Dead One
1994 - Live At Donnington
1995 - The X Factor
1996 - Best Of The Beast
1998 - Virtual XI
1999 - Ed Hunter
2000 - Brave New World
2002 - Rock In Rio
2002 - Edward The Great
2002 - Eddie's Archive
2003 - Dance Of Death
2006 - A Matter Of Life And Death

Iron Maiden 1975 yılı noelinde Steve Harris tarafından kuruldu ilk üyeleri gitarlarda Dave Sullivan ve Terry Rance bateride Ron Matthews ve
vokalde Paul Day idi . Paul Day sahnede son derece başarısız olması yüzünden hemen Dennis Wilcock ile değiştirildi ve Rance ile Sulllivan gruptan çıkarıldı. Ardından Dave Murray gruba dahil edildi . Yanına Bob angelo dahil oldu...

Dave Murray 1977 ilkbaharında Dennis Wilcock ile kavga etmesinden dolayı gruptan ayrıldı ver yerini Terry Waprem aldı. Ron Matthews ise hevesli olmamasından dolayı gruptan çıkarıldı ve yerine Barry Graham alındı . Ve en sonunda klavyeci Tony Moore gruba dahil edildi . Grubun ilk konserinde klavyelerin tam manasi ile rezalet olmasindan dolayi Tony gruptan ayrıldı ( yada kovuldu ) Terry ise askerlik görevi yüzünden gruptan ayrılmak zorunda kaldı . Ardından Dave Murray gruba geri dondu ve Dennis Wilcock ayrıldı . Dennis Terry ve Tony'ı alarak V1 adında rakip bir grup kurdu...

Devam etme kararı alan Steve ve Dace sonunda baterist Doug Simpson ve vokalist Paul Di'Anno'yu gruba aldılar . Yıl 1997 . Grup 31 Aralık 1979 yılında The Soundhouse Tapes adında bir demo kayıt etti. Paul Cairns gitara geçti ve 3 ay sonra kendi isteği ile gruptan ayrıldı bu arada Paul Todd iki konserden sonra sevgilisinin ya Iron Maiden konserleri yada kendisi şeklindeki tehditi sonunda sevgilisini seçerek gruptan ayrıldı.

Tonya Parsons Eylul 1979 başlarında gruba dahil oldu . Fakat sene sonuna doğru bu müzisyenlerin arasında kendisinin yeteneksiz olduğunu öne sürerek mutsuzum bahanesi ile gruptan ayrıldı yerine Dennis Stratton aldı . 1980 Ocak ayında Doug Sampson rahatsızlandı ve yerini Clive Burr aldı...

Dennis Stratton Lionheart grubuna geçti 1980 . Yerine usta gitarist Adrian Smith geçti . Paul Di'Anno sahnede çok başarılı olmasına karşın alkol problemleri ve bir konser öncesinde tutuklanması sonucunda gruptan çıkarıldı ve yerine hepimizin çok yakından tanıdığı bir isim olan Bruce Dickinson grupta dahil oldu ve Bruce ilk konserini 25 Ocak 1981'de İtalya'da verdi ( şanslı adammış )

Clive Burr gruptan bir problem olmadan kendi isteği ile ayrıldı . Ticarete atılmak istediğini ve turnelerde yeteri kadar yorulduğunu söylemişti . Yerine muhteşem baterist Nicko McBrain aldı ( Tekniği tartışılmaz usta baterist ). Ve bu kadro Ocak 1990 yılına kadar hiç bozulmadı . Ta ki Adrian Smith gruptan ayrılıp kendi grubu A.S.A.P'ı kurana kadar ve yerini Janick Gers aldı ( bana gore her ikisi de çok iyi gitaristtir ama bence Iron Maiden'in en büyük kayıbı Adrian Smith gibi usta bir gitaristi kaybetmesidir )

Bruce Dickionson 1993 yılında grubu terkedip kendi solo çalışmalarına devam etmiştir ( Tattoed Millionere , Balls Of Picasso vs. ) ve yerine Wolfsbane grubunun vocalisti Blaze Bayley ( gerçek adı Bayley Cook Blaze okul zamanlarındaki takma ismi ) almıştır. Blaze Bayley'i ilk gördüğümde hiç şaşırmamıştım. Tamami ile tip ve vokal olarak Bruce Dickinson'dan etkilenmiş birisiydi ama bana göre asla B.Dickinson'un yerini alamadı . Ve 1999 yılında çok büyük bir sansasyon meydana geldi iki efsane gruba geri dönmeye karar verdiler . Adrian Smith ve Bruce Dickinson . İlk duydugumda inanılmaz sevinmiştim aşırı sevdiğim Iron Maiden tekrar efsane günlerine dönecekti. 1999 yılında Ed Hunter adlı bilgisayar oyunlarının turnesine çıktılar ve ardından Brave New World albümlerini ve devamında muhteşem Rio konserlerinin kayıtlarını piyasaya sürdüler..

2003 yılında Iron maiden Dance Of Death albümünü piyasaya sürdü ve ardından Helloween ve Gamma Ray ile dünya turnesine çıktılar .

1985 yılında 12 yaşında bir çocukken bir arkadaşımın yaşgünümde bana Somewhere In Time albümünü hediyesi etmesi ile tanıştığım Iron Maiden'i su anda kadar hiç terketmedim . Beni heavy-metal müziğe aşılayan bu gruba her zaman sonsuz bir saygım duyarım. Bana göre Heavy-Metal müziğin babalarıdır . Steve Harris'in bir bassist olarak o kadar muhtesem şarkıları bestelemesi ( ki genelde bassistler şarkı bestelemezler Steve Harris bir istisnadır ) , Bruce Dickinson'un muhtesem vokali , Adrian Smith'in harika gitar soloları , Dave Murray'in ve Janick Gers'in ritmleri ve Nicko McBrain'in lokomotif gibi bateri stili ile her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Her albümünde ayrı bir konuyu inceleyen ve bunu concept olarak albüme yansıtan Iron Maiden için şu anda Afraid To Shoot Strangers dinliyorum . bu şarkının ortasındaki o harika gitar solosunu bir daha nerede duyabilirim bilmiyorum ...

Son söz "Legends May Sleep
http://fulloyunindir.benimforum.net

Iron Maiden(favori grubum)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Iron Storm