NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

www.fulloyunindir.benimforum.net

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  Empty
MesajKonu: Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]    Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  Icon_minitime1/7/2010, 09:52

Aslında bu konu ile ilgili eskiden yazılmış hazırlanmış resimli anlatımlar mevcuttu.

Fakat kimisinin linki kırılmış, kimisinin resim linkleri ölmüş durumdaydı. Zamanımdan biraz ayırıp bu dökümanı hazırladım, umarım açık bi şekilde anlar ve uygulayabilirsiniz.

Malzemelerimiz:
- Counter Strike 1.6
- v23 patch
- Amx Modx
- Statsme

Öncelikle cs 1.6 oyunumuz bilgisayarımızda kurulu olması gerekiyor.

Daha sonra ihtiyacımız olan v23 patch dosyası.

v23 patch Download:

RapidShare: Easy Filehosting

İndirdiğimiz setup dosyasını normal bir şekilde kuruyoruz. Browse kısmında cs1.6 kurulu olduğu dizini seçmeyi unutmuyoruz.

kurulumu tamamladıktan sonra;
AmxModx Download adresine girip "AMX Mod X Full Installer" tablosunda en yüksek sürüm hangisiyse onu indiriyoruz. Şuan full installer en yüksek sürüm: 1.8.1

Buraya tıklayarak 1.8.1 sürümünü indirebilirsiniz.

AmxModx sayesinde serverda adminlik yetkimiz olacak. User banlama, map değiştirme gibi yetkileri consoldan yapmamızı sağlayacak.

Amxmodx kurulumuna geçelim hemen;

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  21d0neu

Bu programımızı da bildiğimiz gibi normal bir şekilde kurulumunu tamamlıyoruz.
Fakat en sondaki "Run Amx Mod X Installer" seçeneğini seçili bırakıp Finish demeyi unutmuyoruz.

Ardından tekrar açılacak bir kurulum penceresiyle karşılaşacağız.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  2rnzqtg

Kurulumun 3. aşamasında üst resimdeki bölüm çıkacaktır karşımıza, burada serverı bilgisayarımıza kuracağımız için "Select mod directory" seçeneğini seçip Next butonuyla ilerliyoruz.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  9ifuz8

Üst resimdeki kısımda oyunumuzun kurulu olduğu dizinden "cstrike" klasörünü seçiyoruz, aşağıda "none" yi seçip ok butonu ile ilerliyoruz.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  2f0emhj

Kurulum tamalanınca "Finish" butonuna tıklayarak amx mod x kurulumunu da bitirmiş oluyoruz.

Sıra geldi statsme yi kurmaya.

Statsme download: RapidShare: Easy Filehosting
rar şifresi: www.r10.net

İndirdiğimiz rar içerisindeki "addons" klasörünü cs1.6 kurulu olduğu dizinin "cstrike" klasörü içine atıyoruz ve değiştirilsinmi sorusunda Tümüne Evet butonuna tıklıyoruz.

Şimdi cstrike klasörü içerisindeki "server.cfg" yi bir metin editörü ile açıyoruz ve içindekileri silip aşağıdaki kodları ekliyoruz.

Kod:
hostname "R10.NET Server - Serverınızın Adını Yazın"mp_autokick 0mp_autocrosshair 0mp_autoteambalance 0mp_buytime 2mp_consistency 1mp_c4timer 35mp_fadetoblack 0mp_falldamage 0mp_flashlight 1mp_forcecamera 3mp_forcechasecam 2mp_friendlyfire 1mp_freezetime 3mp_fraglimit 0mp_hostagepenalty 0mp_limitteams 6mp_logfile 1mp_logmessages 1mp_logdetail 3mp_maxrounds 0mp_playerid 0mp_roundtime 3mp_startmoney 800mp_timelimit 35mp_tkpunish 0mp_winlimit 0sv_aim 0sv_airaccelerate 10sv_airmove 1sv_allowdownload 1sv_clienttrace 1.0sv_clipmode 0sv_allowupload 1sv_cheats 0sv_gravity 800sv_*** 1sv_maxrate 7000sv_maxspeed 320sv_maxupdaterate 101sys_ticrate 10000decalfrequency 60pausable 0log ondecalfrequency 60edgefriction 2host_framerate 0exec listip.cfgexec banned.cfgrcon_password PAROLANIZI-YAZIN
Buraya kadar herşey tamam. Şimdi birkaç ayar yapmamız gerekiyor. Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  Smile

"Oyunun kurulu olduğu dizin\cstrike\addons\metamod" klasöründeki "plugins.ini" dosyasını bir metin editörü ile açıyoruz.
En üst satıra;
Kod:
win32 addons\statsme\dlls\statsme_mm.dll
yazıyoruz.

Şimdi "Oyunun kurulu olduğu dizin\cstrike\addons\statsme\statsme.cfg" dosyasını metin editörü ile açıp "CTRL+F" ile "r3wt" kelimesinin yerine sizin belirlediğiniz bir parolayı yazın. Toplam 3 adet r3wt var. Hepsini sizin belirlediğiniz parola ile değiştirin.

Bu dosyayı kapatmadan yeniden ctrl+f ile "sm_storebyauth" kodunu bulun ve karşılığındaki 1 değerini 0 yapın. Kaydedip çıkın.

Serverımızın kurulma işlemi hemen hemen bitti sayılır.

Adminlik ekleme işlemi:

"Oyunun kurulu olduğu dizin\cstrike\addons\amxmodx\configs\users.ini" dosyasını bir metin editörü ile açıyoruz.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  Micjdh

En alt satırdaki "nickiniz" ve "şifreniz" alanlarını kendinize göre düzenliyorsunuz.
Yanındaki harfler admin nickine verilen izinler ile alakalı.

Servera girerken admin olarak yetkili olabilmeniz için sırasıyla

nick yazığınız-nick
setinfo _pw şifreniz

kodlarını konsola yazmanız gerekmektedir.

Server kurulma işlemi tamamlandı. Fakat servera girecek diğer kişilerin bağlanabilmesi için modemimizin "27015" portunu açmamız gerekmektedir.

Her modemin paneli farklı olduğu için en azından kullandığım modemde nasıl port açılacağını anlatayım. Kullandığım modem: AirTies RT-102

192.168.2.1 ip'sine tarayıcımızdan girip soldaki panelden "NAT>Port Yönlendirme" sekmesine geçiyoruz.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  Wol_errorAşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 830x380 ve 14KB.
Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  2hf8lsm

Resimdeki gibi uygulayıp, Kaydet butonuyla portumuzu da açmış oluyoruz.

Şimdi serverımızı online duruma getirelim.

v23 patch kurduktan sonra masaüstüne "Dedicated Server" adlı bir kısayol iconu gelmiştir.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  4qg6z4

Onu açıyoruz.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  5l1d1t

Yukardaki resim gibi ayarlıyoruz. Map , server name ve max player seçenekleri tercihinize bağlı değiştirebilirsiniz.

Start server diyoruz.

Serverımız aktif konuma geliyor fakat "Network" seçeneğini otomatikman "LAN" olarak değiştiriyor. Üzerine 2 kere tıklayıp o seçeneği "Internet" olarak değiştiriyoruz.

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  14uu7lu

Ve bu kadar.

Siz oyunu kuran olarak servera "connect 127.0.0.1" kodu ile arkadaşınız ise "connect sizin ipnumaranız" kodu ile bağlanabilir.

Google'da "amx komutları" diye araştırmanız ile adminlik konsol yönetim kodlarını da öğrenmiş olursunuz ve kolayca serverınızı yönetebilirsiniz.

Biraz uzun anlatım oldu ama elimden geldiğince açık ve net bir anlatım sağlamaya çalıştım. Tekrar belirtmek istiyorum kurduğumuz bu server çok oyunculu bir server için elverişli olmaz.

Alıntı yapılacağı zaman kaynak belirtilirse memnun olurum.

+++REPPPPPEvden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]  Smile
http://fulloyunindir.benimforum.net

Evden bedava cs 1.6 server kurmak [Resimli - detaylı ANlatım]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sXe Injected 11.8 Bunny Hoop Hack + Resimli Anlatım + Detaylı Bilgi İçin Tıkla.
» Counter Strike 1.5 Server Kurulumu | Resimli Anlatım
» MediaPlayer'Da Tv İzlemek [Resimli Anlatım]
» Counter Strike LOGO yapma programı resimli anlatım.´#
» Dünyada ki Tüm Turnuvaları İnternetten Canlı İzleyin. | ESL TV | Resimli Anlatım |